fr  /  cz

Workshop: objevte videohru „Les Tuniques Bleues, Nord et Sud“

Mediatéka Francouzského institutu v Praze vás 13. prosince 2022 od 17:00 hodin zve na vzdělávací workshop: objevte videohru „Les Tuniques Bleues, Nord et Sud“.


Sever proti Jihu: Americká občanská válka


Sever se postaví proti Jihu a je jen otázkou, kdo vzejde jako vítěz. Workshop začne reflexí o americké občanské válce a uvedením do kontextu: co přesně se v Americe 19. století dělo a rozdělilo společnost natolik, aby začala občanská válka? Kdo nakonec vyhrál a proč proti sobě bojovaly státy Unie (Sever) a státy Konfederace (Jih)? Po krátké diskusi si zahrajeme hru inspirovanou komiksem Les Tuniques Bleues (česky „Modrokabátníci“), společně na to přijdeme a podíváme se, jak válka probíhala. V neposlední řadě prozkoumáme i hru samotnou, a proto si povíme i o herních mechanikách, herním designu a hráčské zkušenosti.


Videohra Les Tuniques Bleues, Nord et Sud (The Bluecoats: North and South) je adaptací komiksu Les Tuniques Bleues (kresba: Lambil - Salvérius, scénář: Cauvin; nakladatelství Dupuis).


„Ten velký chlap je Cornelius Chesterfield, horlivý a disciplinovaný seržant americké armády Severu. Ten malý je Blutch, nevrlý chytrák, rozčarovaný z války, který nesní o ničem jiném než o dezerci. Tito dva, kteří se ocitli ve víru občanské války, dělají, co mohou, aby unikli problémům úzkoprsých vůdců, zvráceným rozkazům a vůbec svému osudu...". Lambil a Cauvin nám prostřednictvím příběhů plných akce a legrace nabízejí ostrou kritiku absurdity války a tupého militarismu.


Akce je v češtině, doporučený věk: 10-15 let.

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz