fr  /  cz

Program pro děti | Filozofická laboratoř, ve spolupráci s nakladadelvstím Pinkbox

Chcete dětem dopřát inspirativní a hravý zážitek s filozofií? Ve spolupraci s nakladatelstvím Pinkbox pořádáme v sobotu 22.října v 10:30 filozofický workshop pro děti, vedený Jiřím Bartoníkem, podle knihy Nathalie Prince Tak pravil Nietzsche, kterou ilustroval Yann Damezin.

Filozofické laboratoře jsou workshopy, na kterých se rozvíjí umění klást si otázky, schopnost reflexe a zažívá se potěšení ze společného přemýšlení, ve světle filozofických textů a jejich autorů! 

Barbora Fialová a Jiří Bartoník vedou s dětmi dialog, protože jsou přesvědčeni, že děti jsou opravdoví filozofové. Naslouchat jim a vést s nimi rozhovor může být velkým obohacením.

Příběh

“Jsem dynamit!” vykřikne Nietzsche a radostně se řítí dolů ze své hory. “A já otřesu tím starým poustevníkem ztraceným ve svých stojatých vodách, zkrotím draka T y m u s í š e s tisíci zlatými šupinami, za úsvitu si budu hrát se sluncem a roztančím i toho nejošklivějšího z lidí!”

Hlavní témata

Radost a odvaha, dobro a zlo, svoboda a překonání sebe sama, stejně jako nietzschovské koncepty nadčlověka, věčného návratu, smrti Boha. 

Jak odložit svoje břemena? 

Jak si vybojovat svobodu? 

Jak se stát tím, kým jsme?

Určeno pro děti od 7 let.

Akce se koná v češtině.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem