fr  /  cz

Digitální listopad: Francouzská virtuální realita v centru pozornosti

Čtvrtek a pátek, pondělí až středa – 16h – 21h
Sobota 13h- 21h
Neděle 13h -20h

Galerie 35
Štěpánská 35, Praha 1

Kino 360° představí pražské veřejnosti v listopadu 2021 francouzskou uměleckou digitální tvorbu, a tím v roce 2022 zahájí novou výraznou osu jak v infrastruktuře tak v programové nabídce Francouzského institutu založenou na digitálních technologiích. Během konání Festivalu francouzského filmu bude v Galerii 35 zpřístupněno 6 stanovišť, kde bude možné po předchozí rezervaci zhlédnout výběr z katalogu VR Francouzského institutu. Stanoviště budou otevřena školním skupinám dopoledne a široké veřejnosti filmového festivalu odpoledne a večer.

Během 30 minutového sezení se seznámíte s přibližně 2 až 3 filmy.


Filmy v nabídce:

    - Planeta ∞ - Fikce, 6 min
Svět se zhroutil a jediné organismy, které přežily, jsou houby a plísně žijící v prostředí mrtvých těl obrovského seschlého hmyzu.
Po změně klimatu však přijdou deště, které planetu postupně zaplaví. Ve vodě se zrodí nový ekosystém tvořený obrovskými masožravými pulci. Film Planeta ∞ divákovi přináší obrazy vyprahlého i vodního světa a nabízí ojedinělý víceprostorový a nadčasový zážitek.

    - Seržant James – Fikce, 7 min
Neobyčejně působivý zážitek a spojení fantazie a reality.
Malý Léo se chystá spát. Zatímco mu maminka zhasíná světlo, představuje si, že se pod jeho postelí něco skrývá.

    -The Hourglass (Přesýpací hodiny) – Fikce, 7 min
Noční závod v čase.
Vincent a Cathy ukradnou neznámému obchodníkovi aktovku. V aktovce objeví něco, co zdaleka překoná jejich očekávání – přesýpací hodiny!

    - Kinoskop – Dokument, 9 min
Virtuální cesta v realitě filmového světa.
Vždy jste toužili cestovat ve světě filmu? Chcete se na okamžik ponořit do mistrovských děl sedmého umění? Prostřednictvím virtuální reality vám Kinoskop tuto cestu umožní. Bylo nebylo ve filmu...

     - Pohled do zákulisí – Kulturní dědictví
     - Seina –4 min
     - Eiffelova věž –4 min
     - Opera Garnier –8 min
Tajemná a překvapivá Paříž v dimenzi 360°; prohlídka neznámých míst nejkrásnějších pařížských památek.
Návštěva Paříže s její historií a uměním v dimenzi 360°, pozvánka do skrytých míst nejvýznamnějších pařížských památek.
Forum des images a TV5 monde nabízejí soubor krátkých filmů v dimenzi 360°. Pojďte navštívit největší symboly Paříže filmované z neobvyklého úhlu pohledu.

    -Ostrov mrtvých – Umění, 8 min
Cesta mimo čas inspirovaná dílem malíře Arnolda Böcklina.
Cesta mimo čas z běžného bytu do konečné destinace v doprovodu Charóna, převozníka mrtvých. Otázka, kterou si kladly všechny civilizace, zůstává stejná. Co je potom? Je vůbec něco? Ostrov mrtvých je volnou adaptací stejnojmenného obrazu malíře Arnolda Böcklina z roku 1883. Originál nebo reprodukci tohoto obrazu, jehož sláva překonala slávu svého autora, vlastnili například Freud, Lenin a Hitler. Inspiroval celé generace umělců, včetně Dalího, De Chirico nebo Sergeje Rachmaninova, jehož symfonická báseň na motivy tohoto obrazu je použita jako soundtrack k filmu.

❗️Vzhledem k současné epidemiologické situaci dodržujeme platná vládní opatření. Dbáme na bezpečnost našich návštěvníků a po každém použití veškeré vybavení dezinfikujeme.

Budete muset předložit doklad o očkování nebo test PCR, který není starší 72 hodin. Ve všech prostorách Francouzského institutu v Praze noste respirátor FFP2.

Děti mladší 8 let se nemohou virtuální reality zúčastnit. Vzhledem k tomu, že někteří výrobci doporučují sledování virtuální reality až od 13 let, musí být rodiče přítomni a nést plnou odpovědnost za účast svých dětí mladších 13 let.

Každá osoba, která se chce zúčastnit, se musí zaregistrovat samostatně na tomto Doodlu. Děkujeme za pochopení!      

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz