fr  /  cz

Letní slavnosti staré hudby

Festival Letní slavnosti staré hudby proběhne od 20. července do 5. srpna 2021 a během sedmi večerů představí především hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka.

Festival otevře přední německý vokální soubor Calmus Ensemble. Fidulu a středověkou loutnu rozezní italský ansámbl la fonte musica, belgičtí A nocte temporis zavedou posluchače do irských zahrad a hudbu zpoza Pyrenejí představí španělské soubory La Ritirata a Capella de Ministrers. Po několika desetiletích ticha a po čtyřleté intenzivní rekonstrukci otevře novou éru Šlechtovky ve Stromovce koncert Chaconne pro princeznu a vrátí život této úchvatné budově, jejíž historie sahá až do konce 17. století.

Slavnostní závěrečný večer věnovaný francouzské hudbě je výsledkem plodné spolupráce s Centrem pro barokní hudbu ve Versailles a Francouzským institutem v Praze. Festivalové posluchače přenese na „královské soaré ve Versailles“ prostřednictvím dvou kratších oper, které byly určeny ke koncertnímu provedení v královských komnatách. Vedle novodobé premiéry (po 273 letech) Blamontova díla Le Retour des dieux sur la terre zazní také Les Plaisirs de Versailles Marca-Antoina Charpentiera.

Festival nezapomíná ani na mladou generaci profesionálních umělců... a program doprovodí také mezinárodní mistrovské interpretační kurzy Akademie Versailles a interpretační semináře se členy souborů Calmus Ensemble a La Ritirata.

Vstupenky zde

Podrobný program festivalu

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz