fr  /  cz

Kulturní nabídky online

Objevte v době karantény z důvodu koronaviru Covid-19 digitální kutlurní nabídky rovnou z domu. Francouzské instituce z domény vizuálního umění, architektury, hudby, kinematogragie, literatury, francouzského jazyka apod. přináší zábavu k vám domů!

Zde najdete výběr Francouzského institutu.

Zde najdete Kulturotéku (Culturethèque), multimediální frankofonní platformu Francouzského institutu!


 

Pro zlepšení své francouzštiny

La Dame blanceh - Bílá paní na hlídání

Zlepšete si svou francouzštinu a sledujte i s dětmi příhody slavné Bílé paní namluvené nikým jiným než slavnou Chantal Poullain! Epizody jsou k dispozici zdarma!

Tento projekt vznikl roku 2015 jako iniciativa Francouzského institutu v Praze a České televize ve spolupráci s Ústavem translatologie Filizofické fakulty Karlovy univerzity. 


Možnosti od TV5MONDE

Podívejte se na francouzské pohádky nebo hrajte edukativní hry online... To vše je možné v sekci pro děti a mládež na TV5MONDE!

Zde najdete kurzy francouzštiny zdarma na TV5MONDE!


Francouzské seriály na Netflixu

Co takhle si zlepšit francouzštinu ze svého gauče sledováním francouzských seriálů na Netflixu?
Blog "Parlez-vous French?" nabízí francouzské seriály, které slavily úspěch ve Francii i zahraničí, podle vaší úrovně (A2-C1)!


Lumni

Lumni je nabídka volně přístupného multimediálního obsahu pro studentu, rodiče, učitele atd., díky kterému získáte přístup ke kultuře a vědomostem.


 

Literatura

Knihovna multimédií od TV5MONDEHudba

Každý večer vás čeká koncer od Pařížské filharmonie - Philharmonie de Paris. Každý večer ve 20:30 bude pouštěn záznam z archívu Pařížské filharmonie. Bude dostupný 24 hodin a je možné jej zdarma sledovat na live.philharmoniedeparis.fr nebo stáhnout pomocí aplikace Philharmonie Live.


Zdarma projekce představení Národní opery v Paříži - Opéra nationale de Paris :

13. 04. - 19. 04.: Večírek pro Jeroma Robbinse / Soirée Robbins (2018)
20. 04. - 26. 04.: Hoffmannovy povídky (2016)
27. 04. - 03. 05.: Carmen (2017)
A od 17. 03. do 03. 05.: cyklus symfonií od Čajkovského v nastudování Orchestru Pařížské opery (l'Orchestre de l' Opéra national de Paris) pod taktovkou Philippa Jordana.

 

Festival v Aix-en-Provence nabízí ve spolupráci s France Télévisions záznamy z oper z předchozích let. Připomňte si tato zajímavá představení nebo zhlédněte ta, která vám v Kině 35 během našich letních přehlídek utekla.


Opera v Aix-en-Provence

— REQUIEM  Mozartovo Requiem poprvé uvedeno jako scénické dílo v režiii Romea Castellucci (Festival d'Aix 2019) je k dispozici na Arte Opéra po celém světě do 9. května 2020,
— ARIANE À NAXOS  Richarda Strausse v režiii Katie Mitchell (Festival d'Aix 2018) je k dispozici na Arte Opéra a France Musique po celém světě do 7. ledna 2022,
— THE RAKE’S PROGRESS Igora Stravinského v režiii Simon McBurney (Festival d'Aix 2017) je k dispozici na Arte Opéra a France Musique ppo celém světě do 10. července 2020,
— LE SONGE D'UNE NUIT D'ÉTÉ od Brittena v režiii Robert Carsen (Festival d'Aix-en-Provence 2015) je k dispozici na France.tv po celém světě do 31. dubna 2020


 

Muzea

Když my nemůžeme do muzeí, musí muzea za námi!
Příspěvková organizace Paris Musées, která spojuje 14 muzeí Paříže, zdarma zpřístupnila přes 320 000 uměleckých děl na svých webových stránkách!


Musée d'Orsay má pro vás 13 podcastů! Objevte příběhy, které skrývají nejvýznamnější díla muzea!!Audiovizuální tvorba

Kino 35

Kino 35, člen sítě Europa Cinemas, se připojuje k platformě Mubi.com a během karantény nabízí zdarma to nejlepší z nezávislých evropských filmů! Pro přihlášení musíte zadat váš bankovní účet. První tři měsíce nebude z vašeho účtu stržena ani koruna a můžete se odhlásit, kdykoliv budete chtít!


Aerovod.cz

Matthias et Maxime, Portrét dívky v plamenech a spostu jiných filmů můžete vidět díky Aerovodu. Skvělé filmy za rozumnou cenu!

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz