fr  /  cz

Johann Le Guillerm na Letní Letná

Kultura   |  
Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná Praha: Od 11. do 31. srpna - Letenské sady

Letošní ročník festivalu Letní Letná uvede představení francouzského umělce Johanna Le Guillerma, jednoho z největších cirkusových mágů francouzské scény!
Klasickou akrobacii od něj ale nečekejte. Spíše triky balancující až na hranici nadpřirozena, ze kterých se tají dech. Johann Le Guillerm je laureátem ceny Grand Prix National du Cirque z roku 1996 a již 20 let pracuje na nezařaditelném výzkumném projektu Attraction. Stal se průzkumníkem nekonečného vesmíru cirkusového umění a šapitó je jeho laboratoří. Střídavě chodec po laně, žonglér, jezdec na koni, akrobat nebo krotitel se obklopuje stroji nebo objekty, které vytvořil, aby zkrotil atmosférické turbulence, vyvolal nestabilní rovnováhu, předvedl efekty s nečekanými fyzikálními vlastnostmi prostřednictvím absurdity. Představení v šapito není přehlídkou příběhů, ale prostorem pro hravé existenciální demonstrace živené obsesemi: Jak žít ve světě v perpetuum mobile?

Do Prahy Johann Le Guillerm doveze své neustále se obměňující představení – opus TERCES. Přečteno pozpátku znamená název ve francouzštině tajemství a také sloveso s významem „potřetí orat zemi“. Pro pražské diváky Johann le Guillerm „přeoře“ nejméně polovinu představení a tento věčný objevovatel nového cirkusu tímto způsobem vede dialog mezi minulostí, přítomností a budoucností. 

 


 

Koncepce, tvorba a interpretace – Johann Le Guillerm
Tvorba a hudební interpretace – Alexandre Piques
Návrh osvětlení – Hervé Gary
Kostýmy – Paul Andriamanana Rasoamiaramanana za asistence Mathilde Giraudeau 

90 min • vhodné od 7 let
Více informací zde 


Festival Letní Letná do necelých tří týdnů koncentruje to nejlepší z tuzemského i zahraničního nového cirkusu, divadla a hudby. Jedná se tak o jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích. Návštěvníky čeká kromě večerních představení i bohatý divadelní program pro děti. Ve festivalovém areálu, který se od svého založení nachází v Letenských sadech, je několik odpočinkových zón, stánků s občerstvením i barů. Návštěvníci v něm tak mohou pohodlně strávit celý den. 
 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz