PŘESUNUTO - Noblesa francouzského šansonu / Pocta Jacquesu Brelovi (vyprodáno)

PŘESUNUTO - Noblesa francouzského šansonu / Pocta Jacquesu Brelovi (vyprodáno)


Vyprodáno

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

V návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky :

-    kurzy francouzštiny jsou do odvolání zrušeny,
-    Kino 35 je do odvolání zavřeno,
-    většina kulturních akcí v březnu bude přesunuta na pozdější datum,
-    21. ročník Dnů Frankofonie bude přesunut na pozdější datum,

Sledujte nás na sociálních sítích I našem webu a buďte tak informování o vývoji situace a aktualitách.

Pro sledování nejnovějších zpráv a doporučení v souvislosti s Koronavirem, doporučujeme sledovat internetové stránky Ministerstva zdravotnictví či Ambasády Francie v ČR - https://cz.ambafrance.org/Koronavirus-2019-nCoV-Informace-a-doporuceni-10-brezen-2020 
 

Charles Suberville se narodil na břehu Středozemního moře, ale miluje Paříž, kde působil v mnohých pořadech a kabaretech (le Petit Conservatoire de Mireille, le Cabaret de la Montagne, l’Échelle de Jacob…).

Suberville je naturalizovaným Lucemburčanem, přišel do této země shodou okolností na konci 70. let. Rychle navázal velmi specifický, intenzivní a osobní vztah s lucemburským publikem. Jeho vystoupení se vždy setkávají s velkým úspěchem. Ať už na pódiu vystupuje sám nebo s některým z místních divadelních spolků, vždy bude bojovat pro frankofonii.

 

“Je možné mluvit, a nic neříct. Je možné zpívat, a nenechat nic znít. Charles Suberville se rozhodl dát svůj hlas, svůj talent a svoje nadšení do služeb velkých tvůrců. Brel, Ferré, Aragon, Breuzard, ale i Hugo či Dune, Tachan a Caussimon. Výkřiky lásky či revolty, poetické impertinence či mírová poselství, oslava života či výsměch smrti; písně, které zpívá, vybízejí k otázkám. Vkládá do nich celé své srdce a všechnu svou energii, něhu a vášeň. Texty jeho starších kolegů se vznášejí nikoli jako mýdlové bubliny  laciného varieté, ale jako na křídlechx ducha, jež je vlastní určitému francouzskému šansonu.

Je možné mluvit, a nic neříct, anebo zpívat a komunikovat. A v komunikaci souznít. Z každého Subervillova recitálu prýští kouzlo milostné romance mezi zpěvákem a jeho publikem. Romance, jež nás nepřestává dojímat.”

Claude Frisoni, ředitel Centre Culturel de Rencontre de Neumünster

Vyprodáno