fr  /  cz

22. Festival francouzského filmu

Kdy a kde:
-    20. – 27. listopadu v Praze;
-    21. – 27. listopadu v Českých Budějovicích a v Ostravě;
-    24. – 28. listopadu v Hradci Králové;
-    24. listopadu – 1. prosince v Brně.

Praha

22. ročník Festivalu francouzského filmu se letos koná od 20. do 27. listopadu v Praze (Kino 35, Lucerna, Světozor, Edison Filmhub)  a v Českých Budějovicích, Brně, Ostravě a Hradci Králové od 21. listopadu do 1. prosince. Na programu je celkem 50 filmů a 155 projekcí.

Prestižní sekce Předpremiéry nabídne dvanáct snímků, mezi nimi nový snímek režisérky Céline Sciammy Portrét dívky v plamenech či thriller Arnauda Desplechina Slitování. Oba snímky byly uvedeny v hlavní soutěži na festivalu v Cannes. V předpremiéře se představí také nový film režisérské dvojice Olivier Nakache a Eric Toledano Výjimeční, který byl závěrečným snímkem letošního canneského festivalu.

Sekce Výběr české kritiky uvede celkem deset nedistribučních titulů, které slavily úspěchy na mezinárodních festivalech. Těšit se můžete na nový snímek Françoise Ozona Chvála Bohu, který získal Stříbrného medvěda na Berlinale, herecký koncert Gérarda Depardieua a Michela Houellebecqa ve filmu Wellness Guillauma Nicloux či komedii Christopha Honoré Pokoj 212 s vynikající Chiarou Mastroianni v hlavní roli.

V pražské části festivalu bude uvedena pocta francouzskému klasikovi Henri-Georgesovi Clouzotovi, kterému se přezdívá francouzský Hitchcock. V rámci této pocty festival nabídne pět snímků z jeho tvorby. Tradiční Večer krátkých filmů je pak na programu v Praze, Brně, Ostravě a v Českých Budějovicích.
 

Veškeré informace o Festivalu francouzkých filmů, programu, aktualit atd. najdete na stránkách www.festivalff.cz!

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz