fr  /  cz

Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani

ročník (nejen) divadelních setkání
Praha – Brno – Hradec Králové – Malovice
Festival je součástí Týdne Afriky 2019 pořádaného MZVČR.

Patnáctý ročník festivalu Tvůrčí Afrika je jedinečnou příležitostí k setkání s divadlem, tancem, hudbou, filmem, módou, gastronomií, přednáškami, debatami se zajímavými hosty a tvůrci z Burkiny Faso, Mali, Beninu, Martiniku, Ghany a Francie, nebo i s „českými Afričany“ z Gambie, Mali, Ghany, Beninu, Etiopie, Pobřeží slonoviny, Kamerunu, Konga, Maroka či Brazílie a Kuby.

Festival zahájí v sobotu 18. května panafrickou slavností pro celou rodinu Benso na piazzettě Národního divadla, uvede fyzickou performanci Mea Culpa v NoDu, dokumentární drama o proslulém mysliteli z Mali v Arše, scénické čtení oceněné hry beninského dramatika Sédjra Houansou v Knihovně Václava Havla, promítání dokumentu o Kibeře v Kině 35, večer současného tance z Karibiku v Ponci, Den Afriky v Kampusu v Hybernské či pohádku v brněnské Polárce, debatu s beninským autorem v Knihkupectví Academia v Brně a africký den v Malovicích...

Letos se poprvé na půdě Ministerstva zahraničních věcí bude v rámci mezinárodní konference o Africe hovořit také o kultuře a odbor států subsaharské Afriky u této příležitosti uspořádal Týden Afriky. Ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou pořádá 20.5. Francouzský institut v Kině 35 promítání dokumentu Kibera, příběh slumu režiséra Martina Páva a debatu s jeho tvůrci, a podílí se i na uvedení divadelně-hudebního představení Bernarda Magniera: Skvělý osud Amadou Hampâté Bâ, které je poctou významnému autorovi a mysliteli z Mali.

Kompletní Program a další informace naleznete na stránkách festivalu Tvůrčí Afrika

www.tvurci-afrika.simplesite.com
www.facebook.com/tvurciafrika/

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem