fr  /  cz

QUEER 24 | Třpytivé krevety

Francie, 2019, 103 min

Fikce, Komedie

Ve francouzštině s českými titulky

Režie Cédric Le Gallo, Maxime Govare

Hrají Nicolas Gob, Alban Lenoir, Michaël Abiteboul, David Baio, Roland Menou, Geoffrey Couet, Romain Brau, Felix Martinez

Kino 35
Štěpánská 35, Praha 1

U příležitosti Mezinárodního dne proti homofobii, transfobii a bifobii uvádí Francouzský institut v Praze výbušnou a dojemnou francouzskou komedii, která prosazuje hodnoty tolerance, přátelství a smyslu pro legraci.

Přijďte si udělat hezký večer u filmu Třpytivé krevety, skutečný příběh homosexuálního týmu vodního póla, který se účastní Gay Games!

Promítání je součástí cyklu Queer 24 ve spolupráci s Goethe Institutem v Praze. Více informací o programu najdete na stránkách Francouzského institutu v Praze.


Matthias Le Goff (Nicolas Gob), olympijský vítěz na konci své kariéry, pronese v živém televizním vysílání homofobní poznámku. Za trest se stává trenérem Lesklých krevet - amatérského homosexuálního týmu ve vodním pólu. A ti myslí na jedinou věc: kvalifikovat se na Gay Games v Chorvatsku, kde soutěží ti nejžhavější LGBT sportovci z celého světa. Dokáže Matthias zajistit, aby se Lesklé krevety staly královnami bazénu?

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem