fr  /  cz

Mercredi, j’écris ! Klub tvůrčího psaní

Klub tvůrčího psaní ve francouzštině

Online předběžná registrace a platba v mediatéce

Mediatéka
Štěpánská 35, Praha 1

Vaše mediatéka s potěšením oznamuje návrat Klubu tvůrčího psaní Mercredi j'écris!

V tomto klubu, který je otevřený všem milovníkům psaného slova, se každý měsíc setkáváme, abychom prozkoumali naše rozmanité písemné projevy s využitím nádherné palety barev, kterou nabízí francouzský jazyk.

Pomocí stylistických prostředků, a drobných triků, které podněcují představivost, jsou účastníci povzbuzováni k tomu, aby našli nebo kultivovali potěšení z psaní.

Povídky, dialogy, dopisy, básně, seznamy slov nebo dojmů, písně, umělecké kritiky, novinové články... Klub tvůrčího psaní nám poskytne příležitost konfrontovat se a osvojit si mnoho forem vyjadřování v průběhu celého roku.

Kdo chce, může na konci každé dílny svůj text přednést a vyměnit si dojmy a nápady s ostatními účastníky workshopu.


Aline Azoulay-Pacvon je literární překladatelka. Přeložila například knihy Easter Parade od Richarda Yatese a Le Cercle littéraire des amateurs d’épluchures de patates od Mary-Ann Shaefferové a Annie Barrowsové. Pochází z Paříže, kde pracovala jako lektorka a externí spolupracovnice kulturních časopisů a literárních pořadů, jako například La Grande Librairie, a posledních patnáct let žije v Praze se svou francouzsko-českou rodinou. Od roku 2020 je certifikovanou arteterapeutkou, jejími oblíbenými pracovními prostředky jsou psané slovo a hudebnost slova.


Chcete-li se zúčastnit Klubu spisovatelů v mediatéce Francouzského institutu v Praze, předběžně se zaregistrujte na semináře, o které máte zájem, kliknutím na malé „vstupenky“ v obdélníku s informacemi o akci. Svou registraci pak můžete potvrdit přímo u výpůjček v naší mediatéce zaplacením dlužné částky, a to platební kartou nebo v hotovosti podle našeho sazebníku.

Cena za seminář:

  • Plná cena: 250 Kč
  • Cena pro členy (pro držitele IFPass): 200 Kč.
  • Snížená sazba (žáci, studenti do 26 let, důchodci, uchazeči o zaměstnání): 150 Kč 

Workshopy psaní budou probíhat pouze ve francouzštině (pro účast je vyžadována minimální jazyková úroveň B2).

Maximální kapacita je 10 účastníků.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem