Uchronie


aneb Příběhy ze sbírky

Od 9. prosince 2011 do 22. ledna 2012
Galerie 35
Štěpánská 35 Praha 1

V rámci společného projektu Regionálního fondu současného umění Frac Franche-Comté a Galerie Klatovy / Klenová (GKK), během kterého se v jednom prostoru setkají vybraná díla z příslušných fondů, vytvořil kolektiv francouzských kurátorů Le Bureau výstavu, jejímž základním postulátem je fikční potenciál sbírky sestavené k této příležitosti.

Uchronie aneb Příběhy ze sbírky vychází z toho, co v science-fiction běžně nazýváme paralelní světy. Přichází s návrhem vymyslet nikoliv jeden, ale několik příběhů, které by mohly být těmi, jež zobrazují francouzsko-česká díla této sbírky.

V rámci tohoto projektu byli osloveni čtyři umělci, jejichž tvorba je zastoupena ve sbírkách Frac Franche-Comté a GKK, a byli vyzváni k tomu, aby vytvořili specifická díla, která by podpořila fiktivní potenciál sbírek vytvořených u příležitosti tohoto francouzsko-českého setkání.

Výstava Uchronie aneb Příběhy ze sbírky bude probíhat současně v Klatovech (Galerie U Bílého jednorožce) a v Praze (Galerie 35 – Francouzský institut) a následně v létě 2012 se představí v regionu Franche-Comté a vytvoří tak pomyslné prostorové kontinuum mezi dvěma geograficky odlišnými oblastmi.

Vystavující umělci:
AES, Hynek Alt & Alexandra Vajd, Zbyněk Baladran, Julien Berthier, Etienne Bossut, Robert Breer, Martin Boyce, Dalibor Chatrný, Philippe Decrauzat, Hubert Duprat, Simon Faithfull, Cyprien Gaillard, Mario Garcia Torres, Christoph Girardet, Dominique Gonzalez-Foerster, Milan Grygar, Stanislav Kolíbal, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Radoslav Kratina, Jiří Ladocha, Bertrand Lavier, Didier Marcel, Gianni Motti, Markéta Othová, Hugues Reip, Hans Schabus, Jiří Seifert, Allan Sekula, Jiří Skála, Václav Stratil, Zbyněk Sýkora, Jiří Thyn, Adam Vačkář, Jiří Valoch, Kelley Walker

Galerie Klatovy / Klenova - Galerie U Bílého jednorožce, náměstí Míru 149/I,
339 01 Klatovy.

http://youtu.be/tAH_dejbmhI
http://youtu.be/oTYCyPMozV4

Institut Français FRAC Franche Comté Galerie Klenova le Bureau Pardubicky kraj GCRC
Tisknout článek Verze pro tisk