Cynthia Fleury: Demokracie v krizi: diagnóza? lék?


Fonds d’Alembert 2017

Středa 5. dubna 18:30 2017
Institut français de Prague - Kino 35

Cynthia Fleury (* 1974) je francouzská psychoanalytička a filozofka. V současné době vyučuje politickou filozofii na American University of Paris a působí take na v Národním přírodovědném muzeu (Musée national de l’histoire naturelle).

Často se vyjadřuje do médií k různým tématům, od politiky, přes psychoanalýzy až po náboženství. Píše pravidelně komentáře do deníku l’Humanité. Byla předsedkyní (nyní je podpředsedkyně) sdružení Europanova, nevládní organizace podporující celospolečenskou diskuzi a proevropské zájmy.

V roce 2007 ve svém článku v týdeníku le Nouvel Observateur veřejně podpořila prezidentskou kandidátku Ségolène Royal. _ Od roku 2013 je jmenována do výboru Národní etické komise, jako nejmladší člen v její historii. Je také jednou ze zakladatelek občanského hnutí Collectif Roosvelt, v jehož pozadí je řada významných francouzských osobností intelektuálního života.

Prostřednictvím cyklu konferencí a názorových diskuzí, za nimiž stojí Francouzské instituty v Budapešti, v Praze a Bratislavě, se chceme podívat drobnohledem na dnešní formy politické angažovanosti.

Zahajovací přednášku cyklu konferencí „ Občanská angažovanost v současnosti“ podpořené programem Fonds d’Alembert Francouzského institutu přednese francouzská psychoanalytička a filozofka Cynthia Fleury.
Moderuje novinářka Pavlína Kvapilová. Vystoupí rovněž zástupci studentských politologických spolků. Úvodní slovo řekne Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla.

Vstup zdarma. Simultánní tlumočení do češtiny zajištěno.
Více informací: katarina.hornackova ifp.cz

knihovna Vaclava Havla SIMS Politologický klub FSV UK
Tisknout článek Verze pro tisk