Cirque Citroën

Od 1. října 2014 do 30. listopadu 2014
Galerie 35

Unikátní výstava plzeňských výtvarníků Pavla Botky a Myroslava Hory míří do Prahy. Na předpokládané trati Plzeň-Roudná – Praha – Paříž je teď na řadě druhá zastávka, Galerie 35 v prostorách Francouzského institutu v Praze.

Expozice představuje automobil Citroën 2CV zvaný "kachna". Kachna jako deus ex machina francouzské historie a nekonečný zdroj inspirace. Kresby, malby, grafika, mobiliář a kachní drůbky.

Hlavními partnery výstavy jsou Citroën Česká Republika a Francouzský institut, patronem výstavy pak Mardoša (Tata Bojs), který je také hrdým majitelem kachny. Organizátorkou výstavy je Jana Krupičková.

1. 10. v 18h30 bude k výstavě slavnostní vernisáž, které se zúčastní i její patron Mardoša. K vidění při vernisáži bude model kachny z roku 1985 - bíločervená Dolly, derivát kachny autora Jaroslava Hořáka, se kterým letos v létě pojede po Evropě a také nový, očekávaný model Citroën C4 Cactus.

4. 10. dopoledne se k příležitosti výstavy také uskuteční tradiční "Podzimní výlet" Nezávislého 2CV Klubu Praha, který povede z Prahy 6 - Břevnova přes centrum Prahy do Štěpánské ulice, kde kachňáci možná i zaparkují a půjdou se podívat na výstavu. Jízdy se zúčastní cca 30 vozů, převážně "kachen" ale i jejich derivátů a dalších typů vozů značky Citroën starších 30 let (statut veterán). K vidění budou i nové modely značky Citroën C4 Cactus a C1. Jízda pak bude pokračovat do Přerova nad Labem, kde účastníci navštíví Muzeum Moto-Velo. Organizátorem výletu je Lubomír Hůla a Nezávislý 2CV Klub Praha. Zúčastní se i vozy Mardošovy domácí stáje - 2CV Klub Jesenice.

Dalšími partnery, které výstava oslovila a kteří se ji rozhodli podpořit, jsou Premiere Cinemas, kino Lucerna, Kino 35 a Kino Atlas, Nezávislý 2CV Klub Praha a 2CV Klub Jesenice, mediálními partnery jsou ECHO24.cz, ECHO24 - týdeník, Rádio 1, týdeník Metropolis a Zen.

Tata Bojs přijdou popřát Louisovi de Funèsovi na mezinárodní veletrh – Sběratel. Ve čtvrtek 4. 9. 2014 ve 14:00 se bude na PVA Výstavišti v Praze v Letňanech, v prostoru před stánkem České pošty, slavit 100 let od narození francouzského herce Louise de Funèse a křtít příležitostné razítko a sběratelská dopisnice k této události za účasti fandů francouzského filmu z kapely Tata Bojs. Slavný model Citroën 2CV hraje ve filmech o četnících ze Saint-Tropez nezanedbatelnou roli.

www.krupickova.com

© Eva Kořínková

Citroën CV KLUB 2014 PremiereCinemas GOAUT
Tisknout článek Verze pro tisk