fr  /  cz

Konference s Nicolasem Tenzerem

Vstup zdarma
Simultánně tlumočeno z francouzštiny do češtiny a naopak.

Francouzský institut v Praze
Štěpánská 35, Praha 1

23. Konference Forum 2000 a Festival demokracie s francouzskými politology a vědci Gillesem Kepelem a Nicolasem Tenzerem.

Pondělí 14. října v 18:00 konference s Nicolasem Tenzerem ve Francouzském institutu v Praze


Evropská suverenita a hrozby pro evropskou budoucnost: výhled do roku 2035

Po diskusi o konceptu evropské suverenity a jejích mnoha součástech bude Nicolas Tenzer analyzovat hrozby, kterým bude Evropa muset v nadcházejících letech čelit. Evropa ve skutečnosti zůstává křehkou konstrukcí. Nicolas Tenzer ukáže, jaké jsou klíčové faktory, které určí možnou budoucnost Evropy, a na základě této analýzy nastíní možné scénáře jejího vývoje v příštích 15 letech. V neposlední řadě také nabídne úvahu o tom, jaké by měly být hlavní priority evropských vlád a evropské občanské společnosti.
Diskusi s Nicolasem Tenzerem povede Eliška Tomalová.

Nicolas Tenzer je prezidentem Centre d'étude et de réflexion pour l'action politique (Centrum pro studium a reflexi politické akce), bývalým vedoucím oddělení na Commissariat général du Plan (francouzská instituce zabývající se ekonomickým plánováním) a autorem tří oficiálních zpráv pro francouzskou vládu, ředitelem revue Le Banquet, hostujícím profesorem na Sciences Po Paris a přednášejícím na Ecole Nationale d'Administration. Mezi jeho 22 knih patří například: Le monde à l'horizon 2030, La Règle et le Désordre (2011), La fin du malheur français ? (2011), La France a besoin des autres (2012) a s R. Jahanbegloem, Resisting Despair in Confrontational Times (2019). Je Rytířem čestné legie a Rytířem umění a literatury.

Eliška Tomalová je odbornou asistentkou na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Ve své výzkumné a pedagogické činnosti se zaměřuje na nástroje měkké moci, kulturní diplomacii, branding v mezinárodních vztazích a na česko-francouzské vztahy. Je také vedoucí Katedry evropských studií Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a ředitelkou společného magisterského programu Erasmus Mundus EPS (Evropská politika a společnost).


V rámci literárního festivalu „Umění předávat“ a ve spolupráci s Forum 2000.

Vstup zdarma.

Simultánně tlumočeno z francouzštiny do češtiny a naopak.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem