fr  /  cz

Setkání se spisovatelkou Delphine de Vigan

U příležitosti vydání českého překladu románu Pouta (Les Loyautés) vás Francouzský institut v Praze ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon srdečně zve na setkání se spisovatelkou Delphine de Vigan.

Delphine de Vigan je autorkou románů No a já (No et moi), Ani později, ani jinde (Heures souterraines), Noc nic nezadrží (Rien ne s’oppose à la nuit), Podle skutečného příběhu (D’après une histoire vraie), za nějž dostala  Renaudotovu cenu a Goncourtovu cenu gymnazistů 2015 a Pouta (Les Loyautés). Její knihy jsou překládány do jazyků celého světa.

Ve své nové knize Pouta, sleduje Delphine de Vigan propojení osudů hlavních hrdinů, kterými jsou dvanáctiletý Théo Lubin, jehož rodiče se rozvedli, jeho kamarád Mathis Guillaume, se kterým se pustil do nebezpečných her, jejich učitelka Hélène, kterou poznamenalo těžké dětství a Cécile, matka Mathise, která vidí, že její rodinná rovnováha je povážlivě narušena.  

Po debatě s autorkou bude následovat autogramiáda a projekce filmu Podle skutečné události režiséra Romana Polanski s Evou Green, Emmanuelle Seigner a Vincentem Pérezem v hlavních rolích.

Simultánní tlumočení z francouzštiny zajištěno. Vstup zdarma v rámci kapacity sálu, doporučujeme rezervaci kliknutím na příslušnou ikonu v záhlaví článku.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem