fr  /  cz

Evropská reformistická levice: nikdy nekončící krize

U příležitosti zahájení cyklu přednášek „1989-2019 Cesty Evropy “ vás zveme do Francouzského institutu na přednášku s názvem „Evropská reformistická levice: nikdy nekončící krize“.

Je zřejmé, že evropská sociální demokracie je v hluboké krizi. Ztrácí jak své voliče, tak své členy, její kulturní vliv slábne.

Nejprve se pokusíme detailně popsat současnou situaci sociální demokracie, porozumět důvodům této krize, identifikovat současné výzvy, kterým musí čelit, hledat odpovědi a položit si otázky ohledně její budoucnosti.

Vystoupí: Marc Lazar a Jiří Dientsbier ml.
Marc Lazar je profesor historie a politické sociologie a ředitelem katedry dějin na vysoké škole Sciences Po v Paříži. Jeho práce se zaměřují na evropskou levici, na francouzskou a italskou politiku a populismus. V letošním roce vydává společně s politologem Ilvem Diamantim knihu Peuplecratie : La métamorphose de nos démocraties v nakladatelství Gallimard a společně s historikem Mathieu Fullou vydává knihu Socialism, Socialists and the State in Western Europe (20th-21st Centuries) v nakladatelství Palgrave.

Právník a politik, Jiří Dienstbier ml. je v současnosti senátorem. V prezidentských volbách v roce 2013 kandidoval za ČSSD.

Simultánní tlumočení z francouzštiny zajištěno. Vstup je volný v rámci kapacity sálu, doporučujeme rezervaci kliknutím na ikonu v záhlaví článku.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem