fr  /  cz

Festival ARENA Divadla bratří Formanů

Od 14. do 24. června 2018 se uskuteční druhý ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů. Festivalové městečko opět vyroste na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze.

Letos bude festival desetidenní a nabídne i tvorbu mimo produkci Divadla Bratří Formanů. Petr Forman však přímo pro festival soubory a představení vybíral! Představí se švýcarský provazochodec David Dimitri, který vystupoval i v nejznámějším cirkusovém uskupení Cirque du Soleil. Jeho L´Homme Cirque je v současnosti nejslavnější one-man show ve světe nového cirkusu. V programu je i jedno z nejoriginálnějších představení na poli nového cirkusu: L´Absolu, unikátní metafyzický cirkus o vztahu člověka a přírody se odehrává v naprosto výjimečném prostoru pro diváky. Boris Gibé na něm pracoval 10 let, aby jej dovedl k naprosté dokonalosti. Představení mělo světovou premiéru teprve v říjnu 2017, na festivalu ARENA jej tak diváci uvidí jako jedni z prvních.

Zážitkem pro diváky bude také spolupráce festivalu s vyhlášenou cirkusovou školou FLIC z Turína, jejíž studenti v Praze připraví své absolventské představení pod dohledem světoznámého lektora nového cirkusu Roberta Magra „ušité“ doslova na míru prostor divadelní lodi TAJEMSTVÍ. Na festivalu nebude chybět ani oblíbené rodinné představení Aladin z dílny Matěje Formana.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Namátkou se diváci mohou těšit třeba na koncert FBQ, přijít si zatančit Milongu či se dozvědět něco o skateboardingu v Barmě.

Kromě kulturních zážitků na festivalu návštěvníci naleznou i dostatek příležitostí k občerstvení a ke strávení volného času. Neváhejte a přijďte zažít festivalové městečko s nezapomenutelnou atmosférou na Smíchovské náplavce.

Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

Web: www.festivalarena.cz

FB: https://www.facebook.com/ARENADBF/

Prodej vstupenek: https://goout.net/cs/festivaly/arena-2018-festival-divadla-bratri-formanu/yxkxc/

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem