fr  /  cz

Francouzský institut v Praze hledá projektovou manažerku / manažera vzdělávací a jazykové spolupráce

Pracovní místo na plný úvazek, které bude obsazeno 1. června 2022
Místo výkonu práce: Francouzský institut v Praze - Štěpánská 35 Praha 1

Životopis a motivační dopis ve francouzštině, případně doporučující dopisy a/nebo reference (v češtině, francouzštině nebo angličtině) zašlete e-mailem na adresu  rh@ifp.cz do 12. května 2022 v předmětu uveďte "Kandidatura na pozici projektové manažerky / projektového manažera vzdělávací a jazykové spolupráce”

NÁPLŇ PRÁCE

Obecné
Pod vedením atašé pro francouzský jazyk, který je pověřen vedením oddělení jazykové a vzdělávací spolupráce, poskytuje projektová manažerka / projektový manažer důležitou podporu misím a projektům, které toto oddělení má v gesci. Sleduje nové trendy ve vzdělávání v České republice a aktivně se podílí na propagaci francouzského jazyka a frankofonie v českém vzdělávacím systému.
Pravidelně se účastní strategických jednání a schůzek (tlumočení, psaní poznámek). V rámci své mise se účastní služebních cest do regionů.

Konkrétní
- Realizace a gesce programů mobility studentů (program středoškolské mobility Rok ve Francii, české sekce atd.);
- Podpora při propagaci francouzského jazyka a frankofonie v České republice:

  • Organizace a/nebo dohled nad soutěžemi pro školy
  • Organizace školních návštěv v IFP
  • Gesce a dohled na síť partnerských škol IFP
  • Komunikace se sdruženími a dalšími partnery Frankofonie
  • Aktualizace stránek jazykové a vzdělávací spolupráce na webových stránkách IFP a gesce FB stránky jazykové a vzdělávací spolupráce.

- Podpora při organizaci programů dalšího vzdělávání v rámci oddělení vzdělávací a jazykové spolupráce.

  • Příprava a gesce akreditací při MŠMT
  • Administrativní a logistická podpora při organizaci odborných školení pro pedagogy
  • Podílení se na tvorbě vizuálního obsahu, grafiky.
  • Propagace vzdělávacích aktivit u místních orgánů a u partnerů.

- Monitorovací a statistické nástroje

  • Monitoring vzdělávacích trendů / novinek v České republice a ve Francii (pro program Rok ve Francii)
  • Sledování a účast na akcích partnerů a aktérů z oblasti vzdělávání.
  • Vypracovávání ročních statistických zpráv.

POŽADOVANÉ DOVEDNOSTI

Znalosti a vzdělání
- Magisterský titul
- Čeština jako mateřský jazyk - nutná výborná úroveň písemného a ústního projevu
- Francouzština na úrovni C1 - písemně a ústně
- Angličtina úroveň B2 - ústní
- Překlad/tlumočení CZ/FR - FR/CZ
- Zkušenosti s mobilitou a/nebo pracovní zkušeností ve Francii jsou výhodou.
- Akreditace zkušebního komisaře/korektora DELF je výhodou.
- Výborná znalost kancelářských nástrojů, technologií a sociálních sítí (Word, Excel, PPT, Facebook, jednoduché grafické nástroje).

Dovednosti a know-how
- Organizovanost a metodičnost při řízení projektů a sítí
- Schopnost naslouchat a navázat vztah důvěry s různými partnery.
- Schopnost přizpůsobit se různým kulturním kontextům
- Vědět, jak oslovit různé publikum (instituce, pedagogy, školy).
- umět se zapojit do týmové/skupinové práce a koordinovat své aktivity s aktivitami různých oddělení.
- být schopen převzít iniciativu a nést odpovědnost
- Být k dispozici pro služební cesty (CZ/FR)
- Dobrý kontakt s mladými lidmi

Složení pracovního týmu: atašé pro francouzský jazyk, projektová manažerka / projektový manažer vzdělávací a jazykové sekce, asistent oddělení pro jazykovou a vzdělávací spolupráci.

Týdenní pracovní doba: 37 hodin
Hrubá měsíční mzda: 40 213 Kč

K pohovoru ve francouzštině budou pozváni pouze uchazeči, kteří splní kritéria.

Přidejte se k nám

Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem