fr  /  cz

Festival 4+4 dny v pohybu

23. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu proběhne od 5. do 13. října 2018 na několika místech v Praze a uvede devět zahraničních a čtyři české premiéry. Jako své hlavní centrum si již tradičně vybral opuštěnou budovu v centru hlavního města. Letos se jím stal Desfourský palác na Florenci, kde najdete i výstavní část festivalu, jejíž tématem je Princip neurčitosti. Představení probíhají v Divadlech Archa a Ponec nebo v Centru pro současné umění DOX.

V rámci letošního ročníku budou uvedena dvě francouzská představení:

11. 10. ve 20 h  v Divadle PONEC představení Přemístění a 13.10.  v 15 h a v 18 h  v Centru současného umění DOX+ představení Vrány.

11. 10. 20:00

PONEC – Divadlo pro tanec,

Mithkal Alzghair / Compagnie hek-ma (Sýrie/Francie): Přemístění / Déplacement

Jazykově bezbariérové.
Délka představení: 60 min.

Vstupenky

Na pozadí konfliktu dvou emocí se odvíjí choreografie francouzsko-syrského tanečníka a choreografa Mithkala Alzghaira. Na jedné straně naděje na záchranu v podobě útěku – na straně druhé sklíčenost z představy o nemožnosti návratu. Dílo, které má dvě části – Alzghairovo sólo a následně mužské trio –, vzniklo z analýzy dvou dynamik: nuceného pohybu a pohybu v omezení.

Představení Déplacement vytvořil v březnu 2016 a získal za něj první cenu na mezinárodní soutěži Danse Élargie, kterou organizovala Théâtre de la Ville v Paříži a CCN de Rennes et de Bretagne.

13.10. 15:00 + 18:00

Centrum současného umění DOX+

BOUCHRA Ouizguen / COMPAGNIA O (Maroko/Francie): CORBEAUX / Vrány

Cena: 200 / 150 Kč

Online prodej vstupenek

Jazykově bezbariérové.
Délka představení: 30 min.

Sugestivní pohybová instalace odkazující k dávným vzpomínkám a prvotním mystickým zážitkům marocké choreografky Bouchry Ouizguen. Za dlouhých nocí se v okolí Marrákeše pravidelně odehrávaly rituály Isawa a Hmadcha, které monotónními repeticemi rytmických vzorců za zvuku bubnů přiváděly účastníky do transu. Jde o dávné dědictví, které komunitu spojovalo v hlubokých rovinách podvědomí a přinášelo pocit sounáležitosti, bezpečí a radosti.

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem