fr  /  cz

Festival Letní slavnosti staré hudby - Mediterraneo

Festival Letní slavnosti staré hudby - Mediterraneo

Program 19. ročníku Letních slavností staré hudby nás zavede do hudebního světa Středozemí. Mediterán, či „Mediterraneo“, je kulturní fenomén spjatý s vysoce inspirativním prostředím oblasti omývané Středozemním mořem.

I tento ročník festivalu pokračuje v programové linii připravované ve spolupráci s prestižním Centrem pro barokní hudbu ve Versailles (Centre de musique baroque de Versailles – CMBV) a Francouzským institutem.

 

10/7 v 19h30

Královny Středomoří. Bájné hrdinky v barokních operách – VÉRONIQUE GENS

Véronique Gens, soprán

Les Ambassadeurs

Alexis Kossenko flauto traverso, umělecký vedoucí

 

Program:

Jean-Baptiste Lully, André Campra, Jean-Philippe Rameau, François Couperin, Jean-Marie Leclair, Joseph-Nicolas-Pancrace Royer, Jean-Baptiste Stuck, François Francœur & François Rebel.

Co spojuje čarodějku Armidu, Kréťanku Faidru anebo svůdkyni Kirké? Jistě krása a pohnutý osud. Spojuje je však také moře, u něhož se jejich dramata odehrávají, přičemž někdy je moře samotné příčinou trápení těchto femmes fatales.

 

Francouzský výraz je pak zcela namístě, neboť city hrdinek svým uhrančivým hlasem vyzpívá Francouzka Véronique Gens, spolupracovnice Williama Christieho, Reného Jacobse, či Philippa Herrewegha. Tentokrát ji budou doprovázet Les Ambassadeurs v čele s flétnistou Alexisem Kossenkem, na výsost poučení v hudbě Lullyově, Rameauově, Leclairově a Couperinově.

Ti všichni zahájí „středomořské“ Letní slavnosti staré hudby, aby nám připomněli, že moře je ve francouzštině zvláště svázané s hrdinkami už tím, že je ženské – la mer.

Celkový program naleznete zde (https://www.letnislavnosti.cz/program-koncertu/tema /)

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem