fr  /  cz

Bohemia Jazz Fest - BIRÉLI LAGRÈNE TRIO

15.7. Liberec + 16.7. Praha

Česká republika

Francouzský institut v Praze letos spojil své síly s Bohemia Jazz festem, aby vám nabídl výjimečný koncert kytaristy Bireliho Lagrena.

BIRÉLI LAGRÈNE TRIO vystoupí 15.7. ve 20h30 v Liberci a 16.7. ve 20h30 v Praze. Vstup na koncerty je zdarma.
Biréli Lagrene, kytara, Taras Volos, basa, Jiří Slavíček, bicí
Duchovní syn Djanga Reinhardta a Jaco Pastoria, Biréli Lagrène zaujímá jedinečné místo ve světě kytary.
Lagrène se narodil v Soufflenheimu ve francouzském Alsasku do romské rodiny a komunity. Jeho otec a dědeček byli kytaristé a vyrůstal v tradici cikánské kytary. Začal hrát ve čtyřech nebo pěti letech a v sedmi letech improvizoval jazz podobným stylem jako Django Reinhardt, kterého jeho otec obdivoval a chtěl, aby jeho synové napodobovali. V roce 1980, když byl v raném mladistvém věku, nahrál své první album Routes to Django: Live at the Krokodil
Během několika příštích let, Lagrène cestoval s Al Di Meola, Paco de Lucía a John McLaughlin, všichni kytaristé, a hrál s Benny Carter, Benny Goodman a Stéphane Grappellii. V roce 1984 nastoupil do Larry Coryell a Vic Juris v New Yorku na počest Reinhardta v roce 1984 a vydal se na turné s Coryellem a Philipem Catherine. Vystupoval také s Jaco Pastorius, Stanley Clarke, Gil Evans Orchestra, Christian Escoudé a Charlie Haden. V roce 1989 účinkoval v duu se Stanley Jordan.

Biréli Lagrene

Bohemia Jazz Fest

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem