fr  /  cz

Dny evropského filmu 2021

16 – 20/06 Prague
17 – 20/06 Ostrava
18 – 20/06 Brno
19 – 23/06 Boskovice, Červený Kostelec, Havířov, Hodonín, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Vrchlabí

Dny evropského filmu jsou opět zde!
28. ročník festivalu Dny evropského filmu zahájí francouzský snímek Prostě vášeň režisérky Danielle Arbid. Tento erotikou prodchnutý příběh, který boří zaběhlé sterotypy, je adaptací stejnojmenného románu Annie Ernaux z roku 1992. Film zkoumá hranice milostné vášně a posedlosti mezi hlavní hrdinkou Hélène, spisovatelkou a univerzitní profesorkou, kterou ztvárnila Laetitia Dosch a ženatým cizincem v podání baletního tanečníka Sergeje Polunina. Film Prostě vášeň získal Label Cannes 2020 a diváci ho uvidí 16. června v 19:00 a 19. června ve 20:45 v pražské Lucerně. V kině Art v Ostravě je film na programu 18. června ve 20:00. 
Dokumentární snímek Kéž by to byla láska režiséra Patrika Chihy zavede diváky do skupiny patnácti tanečníků, kteří chystají představení inspirované rave scénou devadesátých let v režii slavné scénografky Gisèle Vienne. Z tanečního dokumentu se postupně stává pouť zachycující jak se jeviště prolíná s běžným životem a emoce mezi jednotlivými protagonisty. Sekce Hvězdy uvede svěží francouzskou komedii Přípitek režiséra Laurenta Tirarda, která obdržela Label Cannes 2020. Diváci se mohou těšit také na romantickou komedii Guillauma Braca Na palubu! 
Sekce MEDIA: Mezi řádky věnovaná letos filmovým adaptacím literárních předloh uvádí dva francouzské snímky. Na programu je Raoul Taburin Pierra Godeau a Gaguin Edouarda Deluca s Vincentem Casselem v hlavní roli.

28. ročník přehlídky evropských filmů se koná od 16. do 20. června v Praze, od 17. do 20. června v Ostravě, od 18. do 20. června v Brně a od 19. do 23. června v Boskovicích, Červeném Kostelci, Havířově, Hodoníně, Hradci Králové, v Jablonci nad Nisou a Vrchabí.
Kompletní program na: www.eurofilmfest.cz
 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem