fr  /  cz

Franck Vigroux: Flesh v DOX+

Audiovizuální událost letošního podzimu – Franck Vigroux: Flesh 8. a 9. září 2021 v 19 hodin.

DOX - Centrum pro současné umění ve spolupráci s Francouzským institutem a festivalem Struny podzimu pozvalo do Prahy představení Francka Vigroux Flesh. Představení je něco mezi elektronickou operou a audiovizuálním zážitkem, je to hudební a vizuální umělecká forma a zároveň taneční představení, pohyblivý obraz, jehož význam se odhaluje v zážitku a emoci, které vytváří.

Franck Vigroux (* 1973) je jako jeden z mála umělců jak hudebník, tak režisér. Jako skladatel a zároveň interpret má vzácnou schopnost vytvářet velmi širokou škálu zvuků od elektroakustického šumu po průmyslový hluk, od moderních skladeb až po experimentální elektronickou hudbu.

Od roku 2009 vymýšlí transdisciplinární představení a spolupracuje s produkční společností Compagnie D’autres Cordes, která se věnuje digitálnímu umění i audiovizuálním a živým představením. Jeho díla se uvádějí po celém světě na velkých mezinárodních festivalech.

Po Aucun Lieu a Ruines je Flesh rozšířením hudebního zkoumání kdesi na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba jsou pokusem o Gesamtkunstwerk, skutečný pohlcující akt, který vede publikum halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami, kde se nelidské mrtvoly setkávají s divokými zvířaty a lidskými tvářemi. Skutečné a neskutečné tu splývá.

DOX https://www.dox.cz/

Vstupné: 450 Kč základní vstupné | 390 Kč studenti, senioři, ZTP

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem