fr  /  cz

Sbohem, blbci! / Speciální večer „ozvěny FFF“: projekce a Q&A

Francie, 2019, 88 min

Komediální drama

Režie Albert Dupontel

Hrají Virginie Efira, Albert Dupontel, Michel Vuillermoz, Nicolas Marié, Adèle Galloy

Kino 35
Štěpánská 35, Praha 1

29. 1. 16:00
Kino 35
CZ,EN titulky
70 Kč

Přijďte zhlédnout jeden z nejúspěšnějších snímků posledního ročníku Festivalu francouzského filmu, který nenajdete v české distribuci. Po projekci filmu bude následovat krátká debata.

Když se Suze Trappet ve svých 43 letech dozvídá, že je vážně nemocná, rozhodne se, že vyhledá dítě, kterého se ve svých 15 letech musela vzdát. Během svého boje s administrativou se seznamuje s vyhořelým padesátníkem J. B. a s panem Blinem, slepým archivářem s neuvěřitelným zápalem pro věc. Všichni tři se pouštějí do pozoruhodného a stejně tak nepravděpodobného pátrání.

César : Nejlepší film 2021

Po projekci bude následovat debata s diváky moderovaná PhDr. Davidem Čeňkem, filmovým teoretikem a pedagogem filmových studií na Univerzitě Karlově.


/// ENGLISH VERSION ///


(Re) discover a great success of the French Film Festival 2021 never presented the Czech Republic – the screening will be followed by a Q&A session


When Suze Trappet learns at the age of 43 that she is seriously ill, she decides to find the child she was forced to abandon when she was 15 years old. Her journey will lead her to cross paths with JB, a fifty-something in full burn-out, and Mr. Blin, a blind archivist of impressive enthusiasm. The three of them embark on a quest that is as spectacular as it is improbable.

Les César: Best film 2021

The screening will be followed by a Q&A session moderated by Mr. David Čeněk, film theorist and professor of film studies at Charles University.Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz