fr  /  cz

Titan / speciální večer

Francie, Belgie, 2021, 108 min

Drama, thriller
Nevhodné do 18 let

Režie Julia Ducournau

Hrají Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier, Dominique Frot, Myriem Akeddiou, Anaïs Fabre, Nathalie Boyer

Kino 35
Štěpánská 35, Praha 1

Po sérii nevysvětlitelných trestných činů se otec setká se synem, který byl deset let nezvěstný. Titan: kov vysoce odolný vůči teplu a korozi se slitinami s vysokou pevností v tahu. 
 

Film Titan, který nečekaně získal Zlatou palmu na posledním ročníku festivalu v Cannes, přistál ve světě filmu jako UFO – rozdělil kritiku a dodnes je předmětem polemik. Francouzská režisérka Julia Ducournau, známá feministická osobnost žánrového filmu, se díky němu stala první ženou v historii, která samostatně získala toto slavné ocenění. Julia Ducournau zapůsobila již svým celovečerním debutem Grave a film Titan s výrazně novátorským a radikálním režisérským vedením je jejím příspěvkem do žánru hororových filmů. Francouzský institut v Praze zve na večer věnovaný tomuto filmu, který nikoho nenechává lhostejným, s Davidem Čeňkem, filmovým teoretikem vyučujícím na FAMU, kde je zároveň proděkanem pro mezinárodní vztahy. David Čeněk pracuje pro mnoho českých filmových festivalů a festivalů specializovaných na francouzskou filmovou tvorbu. Před projekcí David Čeněk přednese krátký úvod k filmu a bude následovat diskuse s publikem.

Přijďte v pondělí 8. listopadu do Francouzského institutu v Praze zhlédnout nový klenot francouzského žánrového filmu, který bude zastupovat Francii na Oscarech!



                  
                        

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz