-10% na zahajovací koncert Meditatio a koncert La rose de Paris

Kultura

Letní slavnosti staré hudby

Letní slavnosti staré hudby


Letní slavnosti staré hudby jsou největším a nejdéle působícím festivalem staré hudby v Praze. Jednou z předností festivalu je propojení krásné architektury s hudbou odpovídajících stylů. Festival je členem evropské sítě REMA a je hrdým držitelem prestižního EFFE Label 2019–2020 a označení „výjimečný festival“. 
Pro členy IF Pass nabízí festival slevu 10% z ceny vstupenky všech kategorií na zahajovací koncert Meditatio a koncert La rose de Paris. 

Mediatio 
23.7., 20.30, Kostel Panny Marie Na Slovanech
Letní slavnosti staré hudby budou zahájeny ve čtvrtek 23. července v Emauzském klášteře harmonicky bohatým, dramatickým programem, v němž tři mužské hlasy (Vojtěch Semerád, Ondřej Holub, Tomáš Král) za doprovodu bassa continua vytvoří místy temný, místy mohutný a zářivý témbr, typický pro francouzskou hudbu druhé poloviny 17. století. Byl to především Marc-Antoine Charpentier, kdo dokázal toto specifické obsazení rozehrát do obzvlášť působivých barev… Henri du Mont, Pierre Méliton, Pierre Robert – jejich moteta doprovodí Charpentierovy křehké i drásající, kontemplativní i dramatické Postní meditace. 
FB událost 

La rose de Paris
27.7., 20:00, Zahrada zámku Troja
V pondělí 27. července rozezní zahradu trojského zámku rezidenční soubor festivalu Collegium Marianum pod vedením flétnistky Jany Semerádové. Společně vytvoří „girlandu“ z Pařížských kvartetů G. Ph. Telemanna, duet M. Blaveta a „květinové“ passacaille J. C. F. Fischera.
Koncert se bude konat na úpatí „schodiště titánů“, které vede z Císařského sálu zámku do francouzské zahrady. Květiny byly Telemannovou vášní a jeho sběratelství podporoval zasíláním cibulek květin dokonce i G. F. Händel. Snad i díky této zálibě se Telemannova hudba dodnes dotýká srdcí posluchačů, neboť vychází ze země, aby směřovala k nebesům.
FB událost

Slevu lze uplatnit po předložení IF passu při nákupu ve festivalovém centru (GALERIE 1, Štěpánská 47, Praha 1, každou středu 10:00 – 18:00) nebo při nákupu vstupenky před koncertem.

Kontakty pro rezervaci: 

T +420 224 229 462

T +420 731 448 346

vstupenky@letnislavnosti.cz

www.letnislavnosti.cz/