Film a architektura

Film a architektura


Mezinárodní festival Film a architektura už pošesté představí v Praze a ve vybraných regionech filmy o architektuře a urbanismu. Festival termínově navazuje na Den architektury a koná se od 30.9. do 4.10. v prostorách kina Světozor, Kině 35 Francouzského institutu, Prague Gallery a v Centru architektury a městského plánování. 
Hvězdou letošního programu je film REM o nejvýznamnějším architektovi současnosti Remu Koolhassovi, který bude uveden v české premiéře v kině Světozor již 20.9. jako předzvěst Dne architektury a festivalu Film a architektura. 
Dalším lákadlem je španělský film The Competition, který uvedeme za osobní účasti režiséra Angela Borrega Cubery. 
Nejobsáhlejší sekce festivalu bude věnována fotografům architektury, v níž představíme například fascinující příběh Luciena Hervého, dvorního fotografa Le Corbusiera. 25 BIS zase nabízí poetický, místy až humorný mikropohled na život v domě od Augusta Perreta. Oba snímky uvidíte první festivalový den v Kině 35. 
V rámci sekce Archi.Kult, která zahrnuje pozoruhodná díla z dějin kinematografie proslavená také svým architektonickým a scénickým pojetím, bude uvedena legendární Kubrickova 2001: Vesmírná odysea. Vybrané snímky uvede propagátor architektury Adam Gebrian.

Více informací najdete na www.filmarchitektura.cz a na facebookových stránkách. Pořadatelem festivalu je KRUH z. s., který se už 17 let věnuje popularizaci architektury v České republice.

Projekce v Kině 35
30. 9. 18h30 
25 Bis
Režie: Ila Bêka, Louise Lemoine (Francie, 2014, 46 min)

30. 9. 2030
Lucien Hervé, Photographer Despite Himself
Režie: Gerrit Messiaen (Francie, Belgie, 2013, 55 min)