Franck Vigroux : Flesh v DOX+

Franck Vigroux : Flesh v DOX+


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Audiovizuální událost letošního podzimu – představení Flesh – se vzhledem k současným opatřením neuskuteční. Představení Flesh se odehraje 3. a 4. května 2021 v 19 hodin. 
Nastalá situace nás mrzí, a jako malou náplast vám nabízíme zdarma online setkání s režisérem a hudebníkem Franckem Vigrouxem. Inspirativní rozhovor o práci, životě a nových projektech vám přineseme v živém streamu DOX live v pondělí 19. 10. v 19 h zde

DOX - Centrum pro současné umění pozvalo ve spolupráci s Francouzským institutem do Prahy představení Francka Vigroux Flesh. Představení je něco mezi elektronickou operou a audiovizuálním zážitkem, je to hudební a vizuální umělecká forma a zároveň taneční představení, pohyblivý obraz, jehož význam se odhaluje v zážitku a emoci, které vytváří.

Franck Vigroux (* 1973) je jako jeden z mála umělců jak hudebník, tak režisér. Jako skladatel a zároveň interpret má vzácnou schopnost vytvářet velmi širokou škálu zvuků od elektroakustického šumu po průmyslový hluk, od moderních skladeb až po experimentální elektronickou hudbu.

Od roku 2009 vymýšlí transdisciplinární představení a spolupracuje s produkční společností Compagnie D’autres Cordes, která se věnuje digitálnímu umění i audiovizuálním a živým představením. Jeho díla se uvádějí po celém světě na velkých mezinárodních festivalech.

Po Aucun Lieu a Ruines je Flesh rozšířením hudebního zkoumání kdesi na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba jsou pokusem o Gesamtkunstwerk, skutečný pohlcující akt, který vede publikum

halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami, kde se nelidské mrtvoly setkávají s divokými zvířaty a lidskými tvářemi. Skutečné a neskutečné tu splývá.

DOX www.dox.cz/

Vstupné: 450 Kč základní vstupné | 390 Kč studenti, senioři, ZTP