Mezinárodní festival Divadlo Plzeň

Mezinárodní festival Divadlo Plzeň


Olivier Py: Triumf lásky + Les Goulus

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Mezinárodní festival Divadlo Plzeň

9. – 16. 9. 2020

Mezinárodní festival Divadlo tradičně zve do Plzně na další ročník, kde můžete navštívit celou škálu mimořádných inscenací všech žánrů. Na své si přijdou milovníci klasické činohry, hudebního, tanečního, loutkového i pouličního divadla, najdete tu ale také experimentálnější kousky. Festival se koná v několika divadlech v Plzni, doprovodné akce festivalu probíhají v prostoru U Branky a vstup je na ně zdarma. Na tři dny je ovládne mimo jiné francouzský soubor Les Goulus s dvěma rodinnými, hravými, vtipnými, interaktivními a zároveň velmi propracovanými podívanými Amorci a Jezdci.

V rámci zahraničního programu se v Plzni představí dva soubory – z Francie a ze Slovenska. Úspěšná inscenace loňského festivalu v Avignonu Triumf lásky, jejímž autorem a režisérem je Olivier Py, bude uvedena s českými titulky.

 

12.09. ve 20h + 13.09. ve 14h Olivier Py Triumf lásky

„Režisér se inspiroval námětem bratří Grimmů – s jeho výrazným režijním rukopisem plným divadelnosti a kabaretní stylizace se tak můžeme setkat v pohádkovém příběhu o dívce, která musí o svou lásku bojovat ve světě rozvráceném válkou. Inscenace je tak dokladem, že pohádky nemusejí být jen pro děti,“ uvádí dramaturg Michal Zahálka.

DEPO2015 - velký sál

Program festivalu