3. ročník Letní školy Francouzského institutu v Praze

3. ročník Letní školy Francouzského institutu v Praze


Francouzský institut v Praze organizuje již 3. ročník Letní školy, setkání pro učitele francouzského jazyka ze škol z celé České republiky.

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Francouzský institut v Praze organizuje již 3. ročník Letní školy, setkání pro učitele francouzského jazyka ze škol z celé České republiky.

Současná epidemiologická situace spojená s onemocněním COVID-19 měla bohužel dopad na mnoho našich plánů. Letní škola je pro nás ale velmi důležitou událostí, které jsme se nechtěli vzdát. Přicházíme tedy s novým formátem, který bude uskutečnitelný pro organizátory, školitele, a také nám umožní zajistit maximální hygienické podmínky pro komfort a spokojenost Vás všech.

Letní škola 2020 proběhne 19. a 20. srpna v prostorách Akademického gymnázia a Francouzského institutu v Praze.

Toto setkání je pro nás, stejně jako pro Vás, pedagogy, velmi důležité. Na začátku roku jsme pomocí dotazníku zjišťovali Vaše požadavky, které jsme vzali v potaz. Nabídneme Vám tedy specifické workshopy, které Vám budou moci odpovědět na otázky spojené s pedagogickými a metodologickými tématy. Také situace v pedagogické sféře byla samozřejmě narušena krizí, kterou procházíme.

Tento rok jsme tedy zvolili nový koncept: tentokrát si budete moci program Letní školy složit ze 3 odlišných workshopů, které budou rozděleny do dvou dnů. Workshopy budou vedeny francouzskými školiteli v České republice, workshopy jsou zaměřeny především prakticky. Budou obsahovat zejména analýzu odlišných kontextů výuky, ale také tvorbu pedagogických metod a prostředků, které bude možné použít při výuce francouzštiny jako cizího jazyka.

 

Podmínky účasti

Francouzský institut v Praze financuje poplatky za školení a stravování během trvání Letní školy (2 dny). Také jste srdečně zváni na uvítací pohoštění, které proběhne ve středu 19. srpna po workshopech.

Také můžeme zařídit ubytování 4 stážistů v bytech NPI ČR. Zde budeme brát v potaz pořadí přihlášených, budeme mít možnost ubytovat první čtyři přihlášené. Poskytnout ubytování preferujeme stážistům, kteří pochází z od Prahy nejvzdálenějších regionů.

 

Nabídka workshopů
 

Atelier n°1 : Recentrer l'apprentissage avec la classe inversée - Marc CULIOLI, Institut français de Prague

Atelier n°2 : Le DELF en actions ! Dynamiser vos cours de préparation au DELF junior ou scolaire - Aurélie BASTARD, Institut français de Prague

Atelier n°3 : Apprendre et jouer, le jeu sous toutes ses formes ! - Estelle KOPER, Institut français de Prague

Atelier n°4 : Animer des activités pour développer l’oral en classe - Virgilia CHAMBERLAIN, Institut français de Prague

 

Jak se přihlásit

Vyplňte prosím přihlášku na tomto odkaze : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYNVn1lkOyMeMT7pZeY4jkRgMqTxrnYpQ9-22Sf6Jg3ENcYQ/viewform

 

Katalog bude brzy k dispozici.