fr  /  cz

Festival Nad Prahou půlměsíc

Spolek Komba je pořadatelem divadelních setkání Tvůrčí Afrika a od roku 2008 organizuje též festival věnovaný orientálním kulturám – Nad Prahou půlměsíc. Letošní, již 13. ročník se koná od 3. do 11. listopadu v Praze, Brně, Plzni a Hradci Králové. Festival uvede dva významné francouzsky mluvící umělce, alžírského dramatika Mohammeda Kacimiho a libanonskou spisovatelku Valérie Cachardovou.

Program festivalu 

O čem by vyprávěly dnešní Šeherezády?

K lásce k orientální kultuře se mnozí z nás prokousávali v dětství stránkami Pohádek Tisíce a jedné noci. Pro mnohé z nás zůstaly dodnes také synonymem Orientu. Co se však stane, když vykročíme z tohoto romantického, exotického, dobrodružného, kouzelného dětského snu do světa současné reality? Kdo jsou dnešní Šeherezády a o čem vyprávějí svoje příběhy?
Jsou to mladé sebevědomé ženy, které si chtějí určovat svou budoucnost sami a žít bez předsudků.
Jsou to muži, ženy, děti na útěku, kteří čelí při tom nejrůznějším útrapám, které si my, kteří máme stále své doma, neumíme ani představit. Jejich příběhy vyprávějí o válce a o exilu, vykořenění, ale také o síle a vzdoru, obrovské naději a lásce, o svobodě a lidství.
Jsou to snílci a vizionáři krásy. Poslové míru.
A ať už jsou jejich vyprávění veselá či smutná, hravá či vážnější, vždy čiší obrovskou vitalitou. Nejen kvůli ní stojí za to si aspoň některé příběhy vyslechnout.
To nejpřirozenější, co může člověk udělat pro člověka, je sdílet jeho příběh.

Pojďme si tyto příběhy vyprávět…

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem