Týden France 2015: módní přehlídka

V pondělí 1. června se konala módní přehlídka tvorby studentů oděvních škol z České republiky a z Francie, jíž byl zahájen již 2. ročník akce Týden France 2015 v Praze.

Tato akce, nad níž převzala záštitu radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a školství Ing. Mgr. Irena Ropková a které se zúčastnila také Jeho Excelence p. Jean-Pierre Asvazadourian, velvyslanec Francouzské republiky v Praze, umožnila mladým studentům ukázat svoji kreativitu a talent.

Rezidence primátorky hl. m. Prahy, která hostila tuto módní přehlídku, se proměnila v pódium, na kterém mladí tvůrci z oděvních škol SPŠO a VOŠON z Prahy 7 a Lycée Les Coteaux z Cannes (Francie) představili své originální návrhy na společné téma tradice.

O hudební doprovod se zasloužili žáci ZUŠ Charlotty Masarykové z Prahy 6 a rezidenci vyzdobili svými květinovými dekoracemi studenti SOŠ stavební a zahradnické z Prahy 9.

Mladí i ti nejmladší členové Folklórního souboru Valášek zatančili a zazpívali s obdivuhodnou energií.

Večer byl zakončen ochutnávkou kulinářských výrobků, které připravili studenti gastronomických škol SOŠ a SOU z Prahy-Čakovic a Lycée des métiers Auguste Escoffier z Eragny-sur-Oise (Francie).

Po celý průběh večera tak byl vzdán hold umění studentů škol a oslavě česko-francouzské spolupráce v odborném vzdělávání.


Linky:

Video:

- youtube

Ke stažení:

- pozvánka (česky)
- pozvánka (francouzsky)

V pondělí 1. června se konala módní přehlídka tvorby studentů oděvních škol z České republiky a z Francie, jíž byl zahá...

Posted by Institut français de Prague on 8. červen 2015

Tisknout článek Verze pro tisk