Soutěž o vědecké ceny za rok 2015

Francouzské velvyslanectví v České republice zahajuje letošní ročník soutěže o vědecké ceny. Jedná se o ceny zaměřené na čtyři různé vědecké sféry, jejichž smyslem je ocenit nejlepší výzkumné práce českých studentů a mladých vědců v oblasti počítačových věd (Bull a Atos), lékařství (Pierre Fabre Médicament), farmacie (Sanofi) a chemie (Solvay).

Každá z vysokoškolských vzdělávacích institucí zapojených do tohoto projektu může do celostátního finále soutěže přihlásit nejlepší zástupce z řad svých studentů a mladých vědeckých pracovníků. Vybraní uchazeči budou následně vyzváni, aby své vědecko-výzkumné projekty představili před česko-francouzskou odbornou komisí na konci května a na začátku června 2015.
Příslušná odborná výběrová komise pro udílení dané ceny zvolí, na základě vysoké úrovně vědecko-výzkumných prací realizovaných v rámci magisterských či doktorandských studií, vždy pět nejlepších kandidátů v odpovídající oblasti. Tři nejlepší uchazeči dostanou finanční odměnu v podobě šeku věnovaného partnerskou společností. První dva výherci navíc od Francouzského velvyslanectví v České republice obdrží stipendium na měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.
Novinkou letošního ročníku je, že jeden z výherců ceny Josepha Fouriera za počítačové vědy obdrží též speciální cenu v podobě výpočetního času na superpočítači Anselm v ostravském Národním superpočítačovém centru IT4Innovations.

Slavností předávání ocenění se uskuteční dne 18. června 2015 na recepci v sídle Francouzského velvyslanectví - v Buquoyském paláci za přítomnosti Jeho Excelence velvyslance Francie v České republice pana Jean-Pierrea Asvazadouriana. Ceny laureátům předá nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátor této akce pan profesor Jean-Marie Lehn.

Více informací o Vědeckých cenách 2015

Kontakt na organizátory:
Rachid Makhloufi, Atašé pro vědeckou a univerzitní spolupráci. Tel.: 221 401 024 ; rachid.makhloufi ifp.cz
Clement Diot, zástupce atašé. Tel.: 221 401 003 ; clement.diot ifp.cz

Tisknout článek Verze pro tisk