Česko-francouzské bilingvní sekce převzaly ocenění LabelFrancEducation

Ve čtvrtek 15. března 2012 převzala na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze ocenění LabelFrancEducation čtyři gymnázia s česko-francouzskou bilingvní sekcí: Gymnázium Jana Nerudy v Praze, Gymnázium Matyáše Lercha v Brně, Slovanské gymnázium v Olomouci a Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře.

Za přítomnosti francouzského velvyslance v ČR J. E. p. Pierra Lévyho a ředitele odboru mezinárodních vztahů na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR Mgr. Ladislava Bánovce převzali toto ocenění z rukou státního tajemníka pro krajany žijící v zahraničí na francouzském ministerstvu zahraničních věcí a evropských záležitostí Edouarda Courtiala ředitelé všech čtyř bilingvních gymnázií: RNDr. Juraj Liška, Mgr. Petr Kovač, RNDr. Radim Slouka a RNDr. Miroslav Vácha.

Studenti a studentky Gymnázia Jana Nerudy v Praze vystoupili s hudebním příspěvkem (zpěv, klavír) a studentky Slovanského gymnázia Olomouc položily p. Courtialovi několik otázek.

Pečeť kvality LabelFrancEducation představuje jeden z hlavních prostředků Plánu pro rozvoj francouzského vzdělávání v zahraničí. Tento plán představil na zasedání vlády Francouzské republiky dne 15. 6. 2011 místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí Alain Juppé.

Pečeť kvality LabelFrancEducation je udělována školám v zahraničí, které nabízejí frankofonní bilingvní výuku mimořádné kvality a které v rámci svých národních vzdělávacích systémů přispívají k rozkvětu francouzského vzdělávání a francouzského jazyka a kultury. Vedle 485 škol nabízejících francouzské vzdělávání v zahraničí je smyslem škol zařazených do sítě LabelFrancEducation obohatit a diverzifikovat vzdělávací a jazykovou přítomnost Francie v zahraničí.

Na její realizaci se podílejí francouzské ministerstvo zahraničních věcí a evropských záležitostí a ministerstvo národního školství, mládeže a spolkového života společně s Agenturou pro francouzské vzdělávání v zahraničí (AEFE). Tato agentura je také pověřena jejím administrativním a finančním řízením.

Všechny čtyři česko-francouzské bilingvní sekce byly po právu oceněny touto pečetí kvality za svoji mimořádnou práci v oblasti výuky francouzského jazyka a francouzské kultury. Předání ocenění LabelFrancEducation tak korunovalo 20letou existenci těchto sekcí, jež tvoří základ česko-francouzské spolupráce.

Dokumenty ke stažení

- proslov E. Courtiala, státního tajemníka pro krajany žijící v zahraničí, MZV FR (francouzsky)

- proslov RNDr. Miroslava Váchy, ředitele Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře

- Dopis studentky Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře Zuzany Strakové velvyslanci Francouzské republiky v Praze

Fotoalbum

Zobrazit v plné velikosti
Remise du LabelFrancEducation au lycée Jan Neruda de (...)
Remise du LabelFrancEducation au lycée Matyáš Lerch de (...)
Remise du LabelFrancEducation au lycée Slave d’Olomouc (...)
Remise du LabelFrancEducation au lycée Pierre de (...)
Photo de groupe
Johana Emma Křečková (lycée Jan Neruda de Prague) (...)
Jeunes journalistes du lycée Slave d’Olomouc
Elèves du lycée Jan Neruda de Prague interprétant les (...)
Au premier rang : M. Jean-Marc Berthon, sous-directeur (...)
Tisknout článek Verze pro tisk