Misantrop

Neděle 2. dubna 17:00 2017
250,- Kč
Kino Lucerna
Neděle 28. května 17:00 2017
Petite salle / Malý sál

28. 05. 2017 | 17.00 | Praha | Kino Lucerna – vstupenky online zde

Molière, režie: Clément Hervieu-Léger. _ Délka představení 3 hodiny s přestávkou.

Hlavní hrdina Alcest je vášnivým zastáncem pravdy, stojí proti společenské přetvářce, odmítá autoritu rodiny i církve. Chce být naprosto nekompromisní a nechce uznat žádný kompromis mezi ideálními požadavky naprosté pravdy a společenskou realitou. Nenávidí lidi. Jedny proto, že jsou špatní, druhé proto, že jsou k těm špatným shovívaví.

28. 05. 2017 | 17.00 | Praha | Kino Lucerna – vstupenky online zde

Francouzský institut v rámci svého programu uvádí v Kině 35 přímé přenosy z Pařížské opery, záznamy představení z festivalu v Aix-en-Provence a dalších francouzských podií. Představení z Comédie française přináší kino Lucerna v Praze a Měšťanská beseda v Plzni, distribuce prenosydokin.cz .

Comédie-Française] je jedno z pěti divadel ve Francii, které má status Národního divadla (Théâtre national). Jako jediné z těchto divadel má stálý soubor (la Troupe de la Comédie-Française), jehož členy jsou např. Guillaume Gallienne, Denis Podalydès, Laurent Lafitte a Dominique Blanc. Divadlo vzniklo v roce 1680 na přání krále Ludvíka XIV. Nachází se v samém srdci Paříže, hned vedle zahrad Královského paláce.

Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění a to v rámci série Exhibition on Screen.

Tisknout článek Verze pro tisk