Měšťák šlechticem


Festival Letních slavností staré hudby

čtvrtek 13. července 19:00 2017
V - FR / T - CZ
120,-Kč
Kino 35

Baletní komedie v 5 jednáních od Molièra a Jean-Baptista Lullyho, jež vznikla na zámku Chambord v roce 1670.

Umělecké vedení Vincent Dumestre. Režie Benjamin Lazar, asistentka režie Louise Moaty. Choreografie Cécile Roussat. Scénografie Adeline Caron. Kostýmy Alain Blanchot. Osvětlení Christophe Naillet.

Zpěváci, herci, tanečníci a soubor Le Poème Harmonique a hudebníci z ansámblu Musica Florea.

Záznam natočil Martin Fraudreau v listopadu 2014 v Paříži v divadle le Trianon.

Festival Letní slavnosti staré hudby zařadil 13. 7. do doprovodného programu projekci záznamu baletní komedie Měšťák šlechticem a ve spolupráci s Francouzským institutem ji uvedou v Kině 35.

Představení Měšťáka šlechticem v provedení souboru Le Poème Harmonique způsobilo na konci léta roku 2004 skutečnou senzaci – poprvé nebylo spojení souboru hudebníků, zpěváků, tanečníků, herců a scénické rekonstrukce barokního divadla experimentem, ale mělo ambice oslovit i širokou veřejnost. A ta se dostavila v hojném počtu s více než 50 000 diváky ve 22 městech a 7 zemích. Výjimečný úspěch zaznamenalo i DVD s nahrávkou představení (Alpha, 700).

Původní soubor zpěváků, tanečníků a herců, ke kterému se přidal soubor Le Poème Harmonique, uvedl padesátou a poslední reprízu v květnu 2011 při příležitosti svých začátků v Madridu. Část těchto představení doprovázeli i čeští hudebníci ze souboru Musica Florea.

Nenechte si ujít příležitost (znovu) zažít tento okamžik čisté krásy a radosti v pohodlném kinosálu Francouzského institutu v Praze.
Velké poděkování patří souboru Le Poème Harmonique, který udělil souhlas odvysílat představení v rámci festivalu Letní slavnosti staré hudby.

www.letnislavnosti.cz

Letni Slavnosti
Tisknout článek Verze pro tisk