Karlovarské rendez-vous s francouzskými filmy

Od 28. června 2013 do 6. července 2013
MFF Karlovy Vary

Na 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se koná od 28. června do 6. července 2013, bude francouzská kinematografie zastoupena 28 filmy, čímž se řadí mezi nejsilněji zastoupené kinematografie.

V rámci slavnostního zahájení uvede festival v evropské premiéře nejnovější snímek významného francouzského režiséra Michela Gondryho Pěna dní s osobní účastí tvůrce.

Francie je letos rovněž zastoupena v hlavní soutěži. Francouzský soutěžní snímek 11.6 bude uveden v neděli 30. 6. za osobní přítomnosti režiséra Philippa Godeau.

V sekci Horizonty nabízí festival široký výběr nejnovějších filmů, které byly premiérově uvedeny v květnu na prestižním festivalu v Cannes. Diváci tak mohou zhlédnout film François Ozona Jen 17 či nejnovější snímek Rithy Panha Chybějící obraz, který získal v Cannes cenu sekce Un certain regard. Režisér Jérôme Bonnell přijede představit svůj film Chvíle setkání a na programu je také novinka Bruno Dumonta Camille Claudel 1915.

Festival uvede i řadu koprodukčních snímků, mezi nimi například filmy Grigris (r. Mahamat-Saleh Haroun) či Heli (r. Amat Escalante), které byly letos promítány v hlavní soutěži canneského festivalu. Režisér Serge Avedikian osobně představí svůj snímek Paradžanov a Philip Martin se zúčastní uvedení svého filmu Hungry Man v rámci sekce Fórum nezávislých.

V soutěži dokumentárních snímků pak Francii zastupuje dokument Jean-Gabriel Périota Den přemohl noc.

Letos festival uvede celkem 235 filmů. Přehledný program francouzských filmů najdete ZDE.

Více informací na www.kviff.com.

Tisknout článek Verze pro tisk