Foostbarn Travelling Theatre


Týden Francie

Pondělí 19. června 2017
Švandovo divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
úterý 20. června 2017

Sleva 40 % pro držitele IF Passu! Cena 270Kč. _ Při rezervaci uveďte prosím heslo: IF pass. _ Rezervace: pokladna svandovodivadlo.cz nebo 257 318 666.

19/ 6 představení ve francouzštině
11h Oslava Shakespeara

20/6 představení v angličtině
11h Oslava Shakespeara
19h Kukaččí hnízdo / Cuckoo’s Nest

Společnost Foostbarn Travelling Theatre (sídlící v Maillet) má s divadelním prostředí České Republiky již několikaletý vztah. Poprvé účinkovala v rámci projektu Mir Caravane v Praze v roce 1989 ještě před Sametovou revolucí. V tomto projektu se spřátelila s brněnským Divadlem Husa na provázku, které pak pozvalo společnost v roce 2001 do Brna, kde v parku Lužánky herci odehráli sérii pěti představení inscenace Gogolova Revizora. Svou další inscenaci Muž, který se směje, podle Victora Huga pak uvedla rovněž v Brně na mezinárodním divadelním festivalu Divadelní svět Brno v roce 2011.

Tentokrát se společnost přestaví ve Švandově divadle, kde v rámci festivalu Týden Francie uvede 19. 6. v 11h ve francouzském jazyce inscenaci Oslava Shakespeara – která vtipnou formou přiblíží dílo tohoto génia.
Následující den, 20. 6., bude představení uvedeno v angličtině - v 11h Shakespeare Celebration stejně jako od 19h pak v Čechách velmi známý titul Kukaččí hnízdo - adaptace slavného románu Přelet nad kukaččím hnízdem.

Jelikož vznikla společnost v sedmdesátých letech v Cornwallu a část týmu je tak anglické národnosti, odehrají se obě představení následující den v anglickém jazyce.

Hostování této mezinárodní a multidisciplinární divadelní společnosti v České republice je vždy divadelní událostí. Díky svým pojetím za užití masek, hudby, loutek, barevných kostýmů a cirkusového stylu prolamují herci jazykové bariéry. Za svých čtyřicet pět let existence společnost procestovala téměř celý svět a uvedla více než šedesát inscenací – a to jak v šapitó, na ulici, v divadlech či historických místech. Za zmínku určitě stojí královské zahrady v Dublinu, Tuilerské zahrady v Paříži nebo londýnský Globe (právě Globe velmi pečlivě vybírá účinkující této prestižní scény).


Prague promo from tony wadham on Vimeo.

Tisknout článek Verze pro tisk