Festival krátkých frankofonních filmů pro studenty středních škol v Zielone Gore (Polsko)

Mladí „rodící se“ filmoví režiséři z řad studentů středních škol, kteří se přihlásili do soutěže studentských krátkometrážních snímků, měli za úkol natočit 2 až 5 minutový krátký film ve francouzštině (případně opatřený titulky v jejich rodném jazyce) na téma trubka/trubice/potrubí (le tuyau) a zaslat jej do soutěže nejpozději 15. dubna 2014.

Ústředním tématem zvoleným pro tento 10. ročník « Festivalu frankofonních krátkometrážních filmů v Polsku » bylo « le tuyau » (« trubka/trubice/potrubí »).

Do festivalu se zapojily tři české střední školy:

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín, náměstí T. G. Masaryka 2734-9, 760 01 Zlín

Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1, Hellichova 457/3, 118 00 Praha 1

Shlédnout krátkometrážní snímek natočený studenty tohoto gymnázia.

QuickTime - 7.1 Mb

Bilingvní česko-francouzská sekce Slovanského gymnázia Olomouc, Pasteurova 19, 771 11 Olomouc

Shlédnout krátkometrážní snímek natočený studenty tohoto gymnázia.

Autoři krátkých filmů zařazených do soutěže byli následně v měsíci květnu pozváni na Festival krátkometrážní tvorby do Zielone Gory. Zde se mohli po dobu dvou dní účastnit projekcí, obdivovat vybrané nejlepší krátké filmy z festivalu Off-court de Trouville a asistovat spolu se studenty audiovizuální sekce lycea ve francouzském městě Trouville na workshopech vedených profesionály z oblasti video tvorby a kinematografie.

Krátká zpráva o účasti na festivalu zpracovaná studentkou Katkou Hejnarovou z bilingvní česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia v Olomouci.

Word - 28.5 kb

Krátká zpráva o účasti na festivalu zpracovaná studentkami Míšou, Aničkou, Klárou a Natálie z bilingvní česko-francouzské sekce Gymnázia Jana Nerudy v Praze.

Word - 36 kb

Fotodokumentace z pobytu na festivalu v Zielone Gore studentů z bilingvních česko-francouzských sekcí Slovanského gymnázia v Olomouci a Gymnázia Jana Nerudy v Praze.


Tisknout článek Verze pro tisk