Ženy a poezie: Fatéma Chahid & Soline de Laveleye


Dny Frankofonie

Středa 18. března 2015 17:30
Dny Frankofonie
Ambassade de France

Francouzské velvyslanectví přivítá ve svých prostorách recitál poezie věnovaný současné frankofonní básnické tvorbě za účasti dvou čestných hostů: uznávané marocké autorky Fatémy Chahid a mladé belgické básnířky Soline de Laveleye.

Ve francouzštině.
Vstup pouze na základě rezervace katarina.hornackova ifp.cz

Pořádají Velvyslanectví Marockého království, Zastoupení Valonsko-Brusel a Francouzský institut.

Fatéma Chahid (narozena v Taroudantu) je spisovatelka, básnířka, odbornice na komunikaci a jedna z nejvýraznějších ženských postav v oblasti umění a kultury v Maroku. V současné době také předsedá Marocké asociaci solidarity a rozvoje (AMSED), která se snaží o společensko-ekonomický rozvoj prostřednictvím programů zaměřených na nejchudší vrstvy obyvatelstva. Fatéma Chaid žije a pracuje v Casablance.

Soline de Laveleye se narodila v Bruselu v r. 1980, žila v Itálii a Belgii, nyní zakotvila ve východní Africe. Píše poetické, epické a dokumentární texty, překračujíc hranice žánrů.
La Chambre vydalo nakl. Tétras-Lyre v r. 2011, La Grimeuse vyšlo u M.E.O. v r. 2013 a Les phrases de la mâcheuses u Maelström v r. 2014.
Některé texty byly rovněž publikovány v časopisech (Sources, Marginales) nebo v kolektivních sbírkách (nakl. l’Arbre à Paroles).

Program Dnů frankofonie v Praze i regionech naleznete pdf -zde nebo virtuální program

Fotoalbum

Zobrazit v plné velikosti
Fatema Chahid © Petr Machan/Festival spisovatelů (...)
Fatema Chahid © Petr Machan/Festival spisovatelů (...)
Soline de Laveleye
Wallonie Bruxelles International ambassade du Maroc
Tisknout článek Verze pro tisk