Noc videoartu


Dny Frankofonie

úterý 20. března 2012 18:00
Kino 35

Rezervace míst na internetu.

Součástí letošního ročníku Dnů frankofonie bude i současné výtvarné umění.

Během Noci videoartu budeme moci zhlédnout výběr padasáti videí, jež představují současnou tvorbu frankofonních umělců. Vybraná díla jsou rozdělena do tří sekcí a představují eklektický a zároveň reprezentativní výběr zcela samostatného uměleckého oboru. Noc videoartu nám představí tuto uměleckou disciplínu ve frankofonním světě v celé její rozmanitosti, od fikce přes dokument i animaci, tak jak ji již představilo pět partnerských festivalů této v Praze první kulturní události.

Akce proběhne za přítomnosti Kristofa Slussareffa (Anemic Festival) a Gabriela Soucheyra (Vidéoformes). V přestávkách mezi jednotlivými sekcemi bude prostor pro sklenku a diskuze mezi odborníky i milovníky videoartu.

Festival ANEMIC Objevuje nezávislé režiséry a začínající umělce, podporuje novátorské a interaktivní postupy se zastoupením nových médií.

Festival Les Instants Vidéo se profiluje festival věnovaný elektronické poezii.

VisualContainerTv je první Web Tv, která se věnuje mezinárodnímu video artu. Projekt založil italský distributor uměleckých videí Visual Container. Představuje samostatné i kolektivní výstavy nebo festivaly, které vybrali kurátoři z celého světa.

Festival VIDEOFORMES Soustavně sleduje vývoj v oblasti videa a současného digitálního umění. Každý rok představuje v Clermont-Ferrand mnohostrannou mezinárodní přehlídku a představuje nové umělecké podoby a výrazy.

Festival CologneOFF
se zaměřuje na experimentální aspekt videa, „globálního“ uměleckého média, a představuje rozmanitost uměleckých a kurátorských příspěvků z mnoha zemí po celém světě.

http://issuu.com/belavenir/docs/francophonie_2012_katalogissu?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Fcolor%2Flayout.xml&backgroundColor=FFFFFF

videoformes anemic instants video Cologneoff visualcontainer Ambassade de la Rep Democratique du Congo
Tisknout článek Verze pro tisk