Středa 22. února 16:00
Ve středu 22. února v 16 h mezi nás zavítá paní Kateřina Tschornová se svými loutkami. Přijďte si poslechnout její vyprávění v čestině i ve francouzštině, pohrát si s kamarády a vypůjčit si některou z nových knih, které naše knihovna pravě zakoupila. A jako vždy bude také (...)
Literatura
Místo : Mediatéka
čtvrtek 23. února 18:30
Rok 2016 je rokem Françoise Mitterranda: uplývá v něm sto let od jeho narození a dvacet let od jeho smrti. Milan Syruček zasazuje osud Françoise Mitterranda na pozadí dějin Francie 20. století a odhaluje dosud málo známá fakta jak o prezidentovi, tak o zemi, jejíž (...)
Přednáška / Literatura
Místo : Institut français de Prague - Salle de conférence 5. étage
čtvrtek 2. března 19:00
Srdečně vás zveme na další česko-francouzský večer současné poezie, na kterém tentokrát vystoupí Marie Iljašenko a Jaromír Typlt. Marie Iljasenko Marie Iljašenko (1983) narodila se v Kyjevě na Ukrajině. Vyrůstala v Polici nad Metují. Její debutová sbírka básní Osip (...)
Literatura
Místo : Institut français de Prague - Café 35
čtvrtek 16. března 19:00
Setkání s českou spisovatelkou Lenkou Horňákovou-Civade u příležitosti českého vydání jejího prvního francouzského románu Marie a Magdalény oceněného několika francouzskými literárními cenami. Kniha Marie a Magdalény je taktéž jednou z knih Velkého knižního čtvrtku. Během (...)
Literatura
Místo : Institut français de Prague - Café 35
Tisknout článek Verze pro tisk